Дитяча пісочниця і чарівний світ ігор з піском.

18-02-2017

Всі діти люблять грати в пісочницях.Дитяча пісочниця має на меті розвивати дитину раннього віку, прививати комунікативні навички. За допомогою ігор у пісок можна навчати і розвивати дітей. Кращі розвивальні ігри з сухим, мокрим і кінематичним піском для дітей 2-3 років, 3-6 років наводяться в статті.

Розвиваючі ігри з піском для дітей 2-3 років: прості і цікаві заняття для малюків
Протягом багатьох років психологами, педіатрами, аналітиками розроблялася система пісочних пізнавальних, навчальних і проектних ігор, які допомагають дитині стати повноцінною особистістю. Розглянемо кілька ігор в пісок для малюків 2-3 років.

  • діти грають в пісочниці
  • пересипаємо пісок

Малюка 1,5-2 роки можна знайомити з основними властивостями піску. Покажіть дитині, як пересипається сухий пісок. Для цього можна використовувати млин з пісочного набору і ситечко. Малюкові це обов'язково сподобається.

Пасочки .

Робити пасочки з піску люблять всі малята. Ця проста гра в пісок розвиває координацію руху, уважність і приносить дітям багато радості.

Відбитки на піску

З вологого піску можна будувати різні фігурки. Дворічний малюк не завжди може зробити пасочки або фігурки без допомоги дорослого, а дивитися і не брати участь в грі не завжди цікаво, тому дворічному малюкові можна запропонувати зробити на вологому піску відбитки своїх рук і ніг. Особливо це цікаво робити влітку на морі чи біля річки, озера, де є піщаний пляж, а потім спостерігати, як накочує хвиля і не залишає жодного сліду від цих відбитків.
Можна пограти в порівняння: сліди, залишені батьками - великі; старшого брата або сестри - середні, а ось у малюка і сліди - маленькі.
Для порівняння можна залишити відбиток на сухому піску, потім полити його водою і зробити відбиток вже на вологому піску. Показати малюкові, чим відрізняються ці відбитки. Нехай він подивиться, де відбиток вийде більш чітким, а де практично непомітним. Відбитки можна робити долонями, кулаками, пальцями.
Також можна запропонувати малюкові зробити відбитки слідів тварин або різних предметів. Дитину така гра може захопити досить на тривалий час.

Відкопування захованої в піску руки дорослого

Пограти з малюком можна і в таку гру - показати, як можна заховати в піску свою руку, а потім разом з дитиною знаходити її.

пошуки маминої руки в піску

Ігри з піском для дітей 3-6 років: по заняття розвитку дрібної моторики, фонематичного слуху
Гра «Пошуки захованих скарбів»

За допомогою цієї нехитрої гри в пісок можна навчити дитину розрізняти ознаки і властивості предметів, за допомогою яких він відрізняється від інших.

Хід гри:

На початку гри закопайте в піску кілька скарбів. Це можуть бути невеликі кульки, великі намистини, черепашки, які нерідко привозяться з моря в якості сувенірів, річкові та морські камінці, які багатьма батьками використовуються в якості матеріалів для сенсорних коробок, а також жолуді, каштани, зібрані дітьми восени для різних виробів.
Попросіть малюка розшукати ці скарби і згрупувати їх за будь-якою ознакою. Наприклад, можна згрупувати предмети за кольором, розміром, формою.
Після того, як всі скарби будуть знайдені і згруповані, попросіть дитину порахувати, скільки ж він знайшов скарбів кожного виду.
Можна урізноманітнити гру, сказавши дітям, що потрібно знайти скарби, зариті в піску грізним капітаном піратів Флинтом. Як скарбів можуть використовуватися монети (сучасні, що залишилися з радянських часів, привезені з відпусток). Для старших хлопців можна намалювати карту і позначити хрестиком місце закопаних скарбів, а потім разом з ними сміливо вирушати на їх пошуки.

Як використовувати гру в пісок «Пошуки захованих скарбів» для навчання дітей буквах, цифрам, геометричних фігур?
Щоб гра перетворилася в розвиваючу, можна закопати в пісок букви, цифри, різні геометричні фігури. Також можна запитати у дитини, якого кольору і розміру ці предмети. Дитина може дізнатися, що предмети можуть бути як різними, так і однаковими за кількома ознаками - кольором, формою, розміром та іншими.

Гра «Знайди пару»

Потрібно приготувати по парі предметів. Це можуть бути два олівці, два невеликих кульки, дві рахункових палички, дві монети та інші.
По одному предмету з кожної пари потрібно сховати в піску.
Решта предмети з кожної пари потрібно показати дитині, щоб він познайомився з ними ближче, обмацав їх.
Запропонувати дитині знайти до цих предметів пару, але тільки на дотик. Від малюка можна ховати як один предмет, так і все відразу, спираючись на його вік і рівень навичок і вмінь. Гра допомагає розвивати дрібну моторику у дітей.
 

Гра «Подорож до звуків»

За допомогою гри в пісок можна допомогти дитині в розвиткові фонематичного слуху, тобто познайомити його з миром звуків, навчити розрізняти окремі звуки або їх поєднання в словах. Це і є наріжним каменем в звуковимови і правописі.

У цій грі звук не є найменшою незрозумілою для дитини одиницею мови, а стає справжнім казковим персонажем. Щоб було зрозуміло, як грати, розглянемо гру «Подорож в країну голосного звуку« А »». Для того щоб приступити безпосередньо до гри дорослому потрібно до неї ретельно підготуватися.

Підготовка до гри:

Потрібно приготувати фігурки фруктів, овочів, тварин, дерев в назвах, яких зустрічається голосний звук «А». Якщо таких немає, то їх можна зробити самостійно: перевести на папір, розфарбувати і приклеїти на картон, зробити з пластиліну, солоного тіста або інших підручних матеріалів.
На фігурки потрібно прикріпити букву «А».
Приготовлені фігурки потрібно поставити близько пісочниці.
Знайти або зробити дерев'яну, пластикову, нарешті, картонну букву «А». І вирушати разом з дитиною в захоплюючу подорож - до країни принцеси голосного звуку «А».
Хід гри:

Для наочності батько разом з дитиною може побудувати з піску замок і помістити туди приготовану букву «А».
У цій країні є синє-синє море, в якому плескаються малятка - акулята. З піску можна обгородити море, в якому будуть плескати фігурки акул (на них потрібно приклеїти або повісити зображення літери «А»).
Також в цьому царстві є прекрасний сад, в якому ростуть апельсини, кавуни, абрикоси, а також мешкають різні птахи - лелека, альбатрос і красень-папуга Ара. З піску потрібно побудувати стіни і обгородити сад, в якому і будуть знаходитися вирізані і приклеєні на картон дерева і ягоди, а також фігурки птахів (можна зробити самим, вирізати).
Щоб дитина могла вдосталь пограти в цій країні, він повинен назвати слова, в яких якраз чується звук «А» на початку, середині і наприкінці. Випробування це не з легких, дитина може потребувати допомоги. Якщо дитина поки не може самостійно навести приклади, йому можна підказати, але намагатися підтримувати його інтерес до гри.