Користь від ігор з піском та вибір пісочниці

21-04-2019

Ігри з піском рекомендовані для розвитку у дітей дрібної моторики , координації, для ознайомлення малюка з новими поняттями: об’єм , вага , форма . В процесі створення  різних фігур з піску у  дитини формується  фантазія і креативне мислення. Крім того , ігри в пісочниці для дитини  - перша можливість гри в колективі з іншими дітьми , знайомство з поняттям « своє» та «чуже ». Дитяча психотерапія включає окремий напрямок , що вивчає корекцію  проблем  дітей (стабілізація емоційного стану , зняття нервової напруги і підняття настрою) через ігри з піском. Цей метод психотерапевтами використовується в роботі з дітьми з труднощами в спілкуванні або відхиленнями в розвитку , а також після перенесення психологічних травм. Такий метод досить ефективний, адже дитині ще  важко на словах  передати свої переживання, їй легше виразити їх в ході гри. 
 

Пісочниця - найулюбленіше місце забав малюків 1,5 – 5 – річного віку. Тому батькам треба подбати, щоб гра в пісочниці була безпечною і цікавою.

Користь ігор з піском :
1 . Дитина розвиває дрібну моторику рук. 
2 . Малюк тренує координацію рухів в процесі насипання пісочку в фігурки, розвиває точність і акуратність. 
3 . Чудовий спосіб розвитку фантазії і уяви (адже перш, ніж «спекти тортик для мами»  або ж «збудувати фортецю» необхідно все продумаити) 
4 . Психологи підтверджують факт позитивного впливу пісочної терапії на психоемоційний стан дитини.
5 . Якщо пісочниця – місце ігор декількох дітей, то це можливість навчання і адаптації до колективних ігор. 
Варто пам’ятати,  що в пісочниці малюк може заразитися неприємними хворобами.Пісок і земля містять яйця багатьох видів гельмітів, зокрема аскарид. Особлива небезпека чатує в  пісочницях та дитячих майданчиках, де разом з дітьми перебувають і домашні або досить часто бродячі тварини (коти, собаки) . Дуже небезпечні пісочниці, в яких пісок утрамбований, злежаний, давно не мінявся. 
Задачі батьків по безпеці ігор в піску:
1 . Вибрати підходяще місце для пісочниці, щоб до неї не мали входу  бродячі тварини , а люди не кидали , склянки, цигарки та інше сміття .
 3 . Пояснення і нагадування дитині , що пісок не можна братив рот, терти брудними руками від піску очі. 
4 . Якщо дитина поранилася десь і ранка ще відкрита, краще перенести ігри з піском, або  все ж  закрити рану пластирем, або перев’язати.
 Правильна пісочниця
1 . Чисту пісочницю для своєї дитини краще всього обладнати на дачній ділянці, біля заміського будинка. 
2 . Пісок можна набрати на березі водойми або купити кілька мішків піску в магазині для садівників. 
3 . Перед висипанням піску, його треба просіяти , щоб виключити попадання каміння та інших сторонніх предметів. 
4 . Подбайте про накриття пісочниці в нічний час - такий запобіжний засіб ізолює пісок від тварин. 
На нашому сайті http://girka.net.ua широкий асортимент пісочниць з кришками, які трансформуються в зручні лавки для сидіння не тільки дітей, а й дорослих.
Батькам не варто забувати:
1 . Після гри в пісочниці обов'язково вимити добре руки , одягнути чистий одяг і помити взуття . 
2. Яйця глистів боятися сонця і світла, тому пісок потрібно рихлити в дитячій пісочниці щодня!
3 . Необхідно здавати аналіз калу на виявлення яєць глистів . Це дозволить виявити гельмііти на ранній стадії і вилікувати їх.